Poprzednia wersja strony internetowej dostępna pod linkiem http://zsstaszkowka.manifo.com/
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Aktualności

Dwudniowa wycieczka do Torunia

Dwudniowa wycieczka do Torunia

W dniach 20-21 maja 2024 r. 29 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w dwudniowej wycieczce do Ciechocinka i Torunia.  Wycieczka, o której mowa uzyskała dofinansowanie od Urzędu Gminy Moszczenica w ramach realizacji projektu profilaktycznego  ,,Świat wokół mnie jest bezpieczny i wolny od nałogów”. Pierwszego dnia wycieczki grupa odwiedziła Ciechocinek i poznała historię ciechocińskich tężni oraz źródła nr 11, czyli "fontanny Grzybek". Spacerowała wokół tężni nr.1  oraz wspięła się krętymi schodami na  jej szczyt skąd mogła podziwiać Ciechocinek. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Torunia, gdzie przewodnik zabrał ich na zwiedzanie; Rynku Staromiejskiego z pięknymi kamieniczkami, dotarli również pod pomnik Mikołaja Kopernika i Flisaka. Podczas spaceru podziwiali piękną architekturę starego miasta  i słuchali opowieści  o tym, co miało miejsce na przestrzeni lat. Mieli okazję posłuchać opowieści o psie Filuśu profesora Filutka, a warto też wiedzieć, że każdy, kto pogłaszcze główkę Filusia, może liczyć na spełnienie swoich marzeń.

Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium pt. ,,Światła północy” podczas, którego poznali zjawisko powstawania zorzy polarnej. Następnie udaliśmy się  pod dom Mikołaja Kopernika oraz do Katedry Janów, a pan przewodnik znów przedstawił grupie niesamowite historie. Ciekawym podsumowaniem spaceru po Toruniu było dotarcie do dotykowej makiety Starówki umiejscowionej w najstarszej dzielnicy Torunia, na której to przewodnik wskazał wszystkie odwiedzone miejsca.

Drugi dzień zaczęliśmy od wizyty  w ,,Muzeum Toruńskiego Piernika”, gdzie poznaliśmy historię wyrobu piernika i tutaj też odbyły się warsztaty wyrobu własnego piernika. Ostatnim punktem zwiedzania była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie każdy uczestnik wycieczki został pobudzony do kreatywności, samodzielnego poznawania świata i w sposób interaktywny aktywnie przyswajał wiedzę o nauce, technice, przyrodzie i kulturze.

opracowała: Danuta Belczyk

Data dodania: 2024-05-22 18:37:51
Data edycji: 2024-05-22 19:44:02
Ilość wyświetleń: 118
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej