Poprzednia wersja strony internetowej dostępna pod linkiem http://zsstaszkowka.manifo.com/

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Aktualności

MIBU NTUKU MITANO czyli Kolędowanie misyjne 2022

Jak to miło, że kolędowanie misyjne znowu, po pandemicznej przerwie, mogło wrócić do swojej pierwotnej formy. W tym roku ze zgłoszonych 28 uczniów zostało utworzone 5 grup kolędniczych (na szlak wyruszyło 25 dzieci). W każdej grupie oprócz świętej Rodziny występowali także przedstawiciele dzieci z krajów misyjnych, czyli Latynos, Afrykańczyk i Azjata. 26 grudnia, po uczestnictwie we Mszy św. o 7.30 i rozesłaniu kolędników, przebrani w piękne stroje dzieci, z kolędą na ustach, pod skrzydłami opiekunów wyruszyli by ewangelizować i zbierać ofiary na projekty misjonarzy. Opiekunami byli: p. Maria Szura, p. Dominika Szczerba, p. Sebastian Mentel, p. Aleksandra Korzeń wraz z Martą Wiejaczką oraz p. Agata Hadalska i p. Justyna Ropczyńska. Dzięki Bogu akcja przebiegła bezpiecznie, dopisywała też prawie wiosenna pogoda. Owocem kolędy misyjnej jest dotarcie do wielu domów z wiadomością MIBU NTUKU MITANO (50 lat głoszenia Ewangelii), wzruszenia parafian, radość kolędników oraz zebranie kwoty: 5.975 zł i 10 euro.
Chętni mieszkańcy naszej parafii, do których nie dotarli kolędnicy misyjni mieli możliwość złożenia ofiary na cele misyjne do skarbonki wystawionej w kościele parafialnym do dnia 1 stycznia 2023 roku.
Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to przedsięwzięcie. W tym roku było to w naszej parafii 16 kolędowanie misyjne. Oczywiście w szeregach kolędników nie zabrakło wolontariuszy z SKW!
                                                                                                                                 Agnieszka Korzeń
Data dodania: 2023-03-14 06:28:27
Data edycji: 2023-03-14 06:38:21
Ilość wyświetleń: 94
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej