Poprzednia wersja strony internetowej dostępna pod linkiem http://zsstaszkowka.manifo.com/
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Aktualności

MIBU NTUKU MITANO czyli Kolędowanie misyjne 2022

Jak to miło, że kolędowanie misyjne znowu, po pandemicznej przerwie, mogło wrócić do swojej pierwotnej formy. W tym roku ze zgłoszonych 28 uczniów zostało utworzone 5 grup kolędniczych (na szlak wyruszyło 25 dzieci). W każdej grupie oprócz świętej Rodziny występowali także przedstawiciele dzieci z krajów misyjnych, czyli Latynos, Afrykańczyk i Azjata. 26 grudnia, po uczestnictwie we Mszy św. o 7.30 i rozesłaniu kolędników, przebrani w piękne stroje dzieci, z kolędą na ustach, pod skrzydłami opiekunów wyruszyli by ewangelizować i zbierać ofiary na projekty misjonarzy. Opiekunami byli: p. Maria Szura, p. Dominika Szczerba, p. Sebastian Mentel, p. Aleksandra Korzeń wraz z Martą Wiejaczką oraz p. Agata Hadalska i p. Justyna Ropczyńska. Dzięki Bogu akcja przebiegła bezpiecznie, dopisywała też prawie wiosenna pogoda. Owocem kolędy misyjnej jest dotarcie do wielu domów z wiadomością MIBU NTUKU MITANO (50 lat głoszenia Ewangelii), wzruszenia parafian, radość kolędników oraz zebranie kwoty: 5.975 zł i 10 euro.
Chętni mieszkańcy naszej parafii, do których nie dotarli kolędnicy misyjni mieli możliwość złożenia ofiary na cele misyjne do skarbonki wystawionej w kościele parafialnym do dnia 1 stycznia 2023 roku.
Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to przedsięwzięcie. W tym roku było to w naszej parafii 16 kolędowanie misyjne. Oczywiście w szeregach kolędników nie zabrakło wolontariuszy z SKW!
                                                                                                                                 Agnieszka Korzeń
Data dodania: 2023-03-14 06:28:27
Data edycji: 2023-03-14 06:38:21
Ilość wyświetleń: 238
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej