Poprzednia wersja strony internetowej dostępna pod linkiem http://zsstaszkowka.manifo.com/
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Aktualności

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego pełne wzruszeń i wdzięczności

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego pełne wzruszeń i wdzięczności

    Tegoroczna akademia z okazji zakończenia roku szkolnego na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej. Było to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ połączono je z pożegnaniem Pani Dyrektor przez uczniów. Po wielu latach oddanej pracy Pani Dyrektor przechodzi na zasłużoną emeryturę.

     Od pierwszych chwil uroczystości dało się odczuć niezwykłą atmosferę. Pan wójt, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice ze wzruszeniem uczestniczyli w przygotowanym programie artystycznym. Nie zabrakło pięknych słów, pełnych wdzięczności i uznania za lata troski o rozwój szkoły, serdeczności oraz życzliwości okazywanej całej społeczności.

     Szczególnie poruszające były recytowane przez uczniów wiersze oraz płynące prosto z serca podziękowania. Wiele osób nie kryło wzruszenia, a w oczach zgromadzonych pojawiły się łzy. Wzruszenia nie kryła również Pani Dyrektor, która jak sama stwierdziła "szkoła to było całe jej życie." Wspaniale wykonane piosenki podkreśliły podniosły charakter uroczystości i stały się pięknym wyrazem wdzięczności dla Pani Dyrektor.

     Niezwykle urokliwym momentem był taniec z czerwonymi sercami w wykonaniu uczennic klasy II. Delikatna choreografia, pełna elegancji i symboliki, zachwyciła publiczność i została nagrodzona gromkimi brawami. Był to piękny gest, wyrażający szacunek, wdzięczność i serdeczne życzenia na nowy etap życia.

      Nie zabrakło również humorystycznego akcentu. Uczniowie przygotowali skecz o lwie odchodzącym na emeryturę, który w zabawny i pełen ciepła sposób nawiązywał do zmian, jakie niesie zakończenie pracy zawodowej. Dowcipne dialogi i świetna gra młodych aktorów z klasy IV wywołały wiele uśmiechów i salwy śmiechu, pokazując, że nawet pożegnaniom mogą towarzyszyć radość i pogoda ducha. Kulminacyjnym momentem uroczystości było wspólnie odśpiewanie przez całą salę tradycyjnego „Sto lat”.

     Była to akademia pełna emocji – przeplatały się podczas niej wzruszenie, wdzięczność, uśmiech i radość. To piękne zakończenie roku szkolnego stało się jednocześnie pierwszą częścią wyjątkowego pożegnania osoby, która przez wiele lat z oddaniem kierowała szkołą, pozostawiając po sobie nie tylko liczne osiągnięcia, ale przede wszystkim dobre wspomnienia i wdzięczność całej społeczności szkolnej.

    Ponieważ Pani Dyrektor pełni swoją funkcję do 31 sierpnia, druga część oficjalnego pożegnania odbędzie się 1 września. Będzie to okazja do ponownego wyrażenia wdzięczności, złożenia życzeń oraz symbolicznego zamknięcia wieloletniego rozdziału w historii naszej szkoły.

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-26 14:33:15
Data edycji: 2026-06-26 20:30:35
Ilość wyświetleń: 933

Nasi Partnerzy

godło Polski - link do strony głównej
Zespół Szkół im. Jana Pawła II
w Staszkówce
Adres pocztowy:

38-321 Staszkówka

ul. Św. Jana Pawła II 3

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej